Jesteśmy przede wszystkim po to,
żeby Twoje dziecko było szczęśliwe,
czuło się potrzebne.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachTworzymy programy autorskie
wychodzące naprzeciw potrzebom
naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachSzkoła dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z zespołem Downa, autystycznych, z porażeniem mózgowym
i innymi sprzężeniami.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachProwadzimy zajęcia z integracji sensorycznej, które wpływają
na zmysły naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach
Szkoła na Śląsku prowadząca
terapię dźwiękiem.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach

Barbórka 01/12/2016

W naszej szkole świętowaliśmy  tegoroczną Barbórkę.  Swoją obecnością na akademii zaszczycili nas zaprzyjaźnieni górnicy w galowych mundurach z KWK  „Staszic-Murcki”. Byli to panowie z NSZZ „Solidarność”, ze  Związku Zawodowego Ratowników Górniczych  oraz ze Związku Zawodowego Górników. Związki te okazjonalnie wspierają finansowo szkolne przedsięwzięcia, a z okazji barbórkowych odwiedzin  obdarowali nas słodkościami. My przygotowaliśmy dla nich w dowód wdzięczności  urozmaicony program artystyczny. Najpierw przedstawiliśmy inscenizację pt. „Rozgniewany węgielek” wzbogaconą efektami specjalnymi i krótkim filmem. Potem jeden z uczniów wyrecytował wiersz autorstwa naszego podopiecznego Marka Kaszy o takiej treści:
Kiedy górnik pod ziemię schodzi,
Lampka się świeci i go prowadzi.
Kiedy brudny, umorusany
Kopie węgiel kilofem
- święta Barbara go chroni,
By bezpiecznie wyjechał po szychcie i wrócił do domu,
By był szczęśliwy i z życia się cieszył.

Następnie  była okazja wysłuchania i wspólnego zaśpiewania wiązanki znanych śląskich piosenek przy akompaniamencie akordeonu. Ostatnim punktem programu była prezentacja tańców śląskich: gołąbek, kowol i trojak  - przez najstarszych i najmłodszych i uczniów. Wszyscy tancerze prezentowali się pięknie w śląskich tradycyjnych strojach. Zebrali gromkie brawa i pochwały za występ. Na koniec jeden z gości opowiedział o pracy górników, zaprezentował przyniesione rekwizyty i zadawał zagadki.  Po tym wystąpieniu, które było  bardzo pouczające i przystępne, goście udali się na poczęstunek.